JüriGülden Gökşen

5 yaşında Nejla TİNER ile İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda (bugünkü adıyla İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı) başladığı piyano eğitimine, Prof. Hülya TARCAN’ın sınıfında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda devam etti. 3 defa sınıf atlayarak sürdürdüğü eğitim dönemini, 15 yaşında liseden, 1993 yılında ise 18 yaşında konservatuvar ve üniversite birinciliğiyle tamamladı. Aynı yıl Almanya'da Köln Musikhochschule'nin sınavlarını kazandı ve Türk Eğitim Vakfı Yurt Dışı 4/4 bursu ile bu okulda Prof. Helmut WEINREBE ve Prof. Pavel GILILOV ile çalıştı. Almanya'daki eğitiminden sonra tekrar Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na döndü, yüksek lisansını ve sanatta yeterlik seviyesini pekiyi derecelerle tamamladı. 2011 yılında doçentlik sınavını yine pekiyi derece ile vererek doçent ünvanı almaya hak kazandı.
Türkiye, Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Singapur, Makedonya, Rusya, Yunanistan, Fransa, Meksika ve New York’ta çok sayıda resital ve Emma Shapplin gibi dünyaca ünlü birçok sanatçıyla da konserler verdi. 1991 yılında Avusturya Hükümetince organize edilen Mozart Piyano Yarışmasında "Başarı Ödülü" aldı. 1992 yılında Avusturya Krems'de katıldığı master kursunda Irina MUSATOVA ile çalıştı ve başarı belgesi ile ödüllendirildi. 1993 yılında üniversite birinciliği ve Sedat Gürel - Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı başarı ödülü, 1994 yılında "Bülent Tarcan Piyano Yarışması"nda Birincilik ve Jüri Özel Ödülü aldı. Aynı yıl Almanya'da düzenlenen Prokofief yorum yarışmasında "İkinci" oldu. 2000 yılında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı tarafından düzenlenen "Prof. Boris BLOCH Piyano Master Kursu"’na katılarak kursu başarı ile tamamladı. 2001 yılında da International Competition for Young Pianists "Dimitar Nenov" Razgrad Piyano Yarışmasında "Birincilik" kazandı. Bulgaristan’ın Razgrad şehrinde “I. Genç Piyanistler Balkan Forumu” ve “Uluslararası Genç Müzisyenler Forumu”’nda Türkiye’yi temsil eden Gökşen, “I. Uluslararası İstanbul Bahar Festivali”’nde de solist olarak konser verdi. Ayrıca 2006 yılında “Marmara Üniversitesi 8. Kısa Film Yarışması”’nda Zapatos adlı film için bestelediği müzikle kısa film dalında “En İyi Müzik Jüri Özel Ödülü”’nü almaya hak kazandı. 2008 yılında ise başarılı kariyerinden dolayı Barbaros Lions kulüp tarafından “Atatürk Düşüncesini Bugüne Taşıyanlar” başlığında “En İyi Sanatçı” ödülüne layık görüldü.
Gülden Gökşen’in 2005 yılında “Güldencaz” adı altında çıkardığı, kendi bestelerinden oluşan ve Anadolu ritimlerini – ezgilerini kapsayan bir fusion albümü de bulunmaktadır.
Aynı zamanda çeşitli ulusal ve uluslararası piyano yarışmalarında jüri üyeliği görevinde bulundu.
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Razgrad Filarmoni Orkestrası, Vratza Devlet Filarmoni Orkestrası, Makedonya Filarmoni Orkestrası, Shumen Filarmoni Orkestrası, Burgaz Filarmoni Orkestrası ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak birçok defa konserler verdi. Çeşitli Uluslararası yarışmalarda jüri üyesi olarak bulundu.
Bugüne kadar konser verdiği şefler arasında İnci Özdil, Ivan Bakalov, Burkhon Buriev, Georgi Cemsirov, Ivan Kojucharov, Pero Petrovski, Slavil Dimitrov, Dimitar Panov ve İbrahim Yazıcı bulunmaktadır.
Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda profesör olarak görev yapmaktadır ve öğrencileri çeşitli uluslararası piyano yarışmalarında dereceler kazanmaktadır.


Ahmet Levent Atlıer

1971 İstanbul doğumlu Levent Atlıer, piyano çalışmalarına İstanbul Devlet Konservatuvarında Piyano Öğretmeni Doç. Sibel Kurtbey’le başladı. Önder Bali ile armoni çalışmalarına piyano ile birlikte devam etti.
1990 yılında Marmara Üniversitesi Müzik bölümüne girdi.Anasanat dalı piyano eğitimi alan Levent Atlıer.Üniversitede piyano çalışmalarını Prof. Dilek Yonat Batıbay ‘la sürdürdü.
Eş zamanlı olarak Ali Darman’la piyano dersleri almaya devam etti.
2002 Yılında Hisar Okullarında müzik öğretmenliğine başlayan Levent Atlıer, 2003 yılından beri Müzik Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir.
Nail Yavuzoğlu ile Flüt ve Caz armonisi çalışan Levent Atlıer.Hisar Okullarının müzikte branşlaşmaya geçişini sağlamış ve oluşturduğu orkestralarla alınan ulusal ve uluslararası başarılarda önemli pay sahibi olmuştur.
Profesyonel müzisyen olan Levent Atlıer Fikret Kızılok,Bora Öztoprak,AF grubu gibi sanatçı ve gruplarla sahne çalışmalarının yanı sıra CornFlakes grubunun kurucularındandır.


Hakan Ali Toker

1976 doğumlu, Mersin’li Hakan A. Toker, Indiana Üniversitesi Müzik Fakültesi piyano ve kompozisyon bölümlerinden mezun. Bu kurumda caz ve elektronik müzik de çalıştı. Resmi öğreniminin yanı sıra doğaçlama ve Türk müziği gibi konularda büyük ölçüde kendi kendini yetiştirdi; piyanodan sonra kanun ve akordeon çalmayı öğrendi.
Bugüne kadar 28 ülkede konser verdi; uluslararası platformda pek çok festivale katıldı, radyo ve televizyon programlarına çıktı, basından olumlu eleştiriler aldı. Doğu ve Batı müziğinin pek çok ustasıyla sahneyi paylaştı; çeşitli gruplar, solistler, dansçılar, şairler, jonglörler, akrobatlar, oyuncularla ortak projelerde yer aldı. Klasik ve doğaçlama resitaller, açıklamalı konserler, sessiz filmlere müzik, multi-medya, ve müzikli mizah gösterileri yaptı.
9 yıl yaşadığı ABD’de bilhassa Orta Doğu, Orta Asya ve Güney Amerika müzikleri yapan gruplarla çalıştı. 2006'da yurda dönerek Tanini, Abra ve Toker Trio gruplarının kurucu kadrolarında yer aldı, Yıldız İbrahimova ve Dilek Türkan gibi sanatçılarla konserler verdi. 2011'de Türkiye'de ilk defa Türk makamlarına göre akortlattığı piyanolarda konserler verdi. 2012'den itibaren "Senfonik Fasıl" projesiyle Türk müziğini senfonik orkestranın dilinden yorumladı.
2013'te 1. Mersin Kültür Festivali kapsamında “Yaşayan Değerlerimiz” ödülüne layık görüldü. Özel eğitmenliğinin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında pek çok eğitim kurumunda sempozyumlara katıldı, ustalık sınıfları verdi.
Klasik batı müziği, Türk müziği, caz ve diğer müzik türlerinde çok sayıda beste ve düzenlemesi vardır. Bunlar arasında 2008'de 1. Ordu'da askerliği sırasında yazdığı bando için eserler de bulunmaktadır. Albümlerine, videolarına ve bestelerinin notalarına ulaşmak için: http://HakanAliToker.com


Zeynep Yamantürk

İstanbul’da doğdu. Piyanoya üç yaşında Rana Erksan ile başlayan sanatçı bir yıl sonra ilk konserini verdi ve altı yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda Ferdi Statzer ile çalışmaya başladı. 7 yaşında Faruk Güvenç’in isteği ile radyo ve televizyon programları yaptı. Ferdi Statzer’in ölümü ile çalışmalarına Prof. Meral Vardar ile devam etti. 1980 yılında M.S.Ü. Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazanarak Prof. Metin Öğüt’ün öğrencisi oldu. Daha sonra Prof. Judith Uluğ ile çalışmalarına devam eden sanatçı 1980 yılında Yüksek Bölümden pekiyi derece ile mezun oldu. Aynı sene Viyana’da Prof. Leonid Brumberg ile çalışmaya başladı. 1985 Uluslararası Doblinger Piyano Yarışması'nda ikincilik, 1986 Brüksel Concour International de Piyano, Bösendorfer-Empire’da Büyük Jüri, aynı sene Viyana Uluslararası Pegasus Piyano Yarışması’nda ikincilik ödüllerini aldı. 1987 yılında M.S.Ü. Devlet Konservatuvarı Yüksek Lisans bölümünü Prof. Judith Uluğ’un danışmanlığında pekiyi derece ile bitirdi. Aynı yıl Avrupalı Genç Piyanistler Festivali’ne davet edilerek Kanada, Amerika, Meksika, Jamaica turnesi kapsamında resitaller ve 1988 yılında Los Angeles’da konserler verdi. M.S.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Judith Uluğ danışmanlığında Sanatta Yeterlik Bölümünü pekiyi derece ile bitirdi. Konser çalışmalarını Kompozitör Ali Darmar, İdil Biret, Ayşegül Sarıca, Avusturya’da da Prof. Greta Dichler, Prof. Joo Foniad ile sürdürmüş olan sanatçı, aynı zamanda M.S.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisidir. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası ve Millî Reasürans Oda Orkestrası ile pek çok konser veren sanatçı Ola Rudner, Jean Bally gibi ünlü şeflerle çalışmıştır. İstanbul’da pek çok resital veren sanatçı ayrıca Avusturya, Almanya, Amerika, İsviçre, Fransa, Kanada, Meksika, Portekiz ve İtalya'da da çeşitli konserler vermiştir.